| امروز پنج شنبه, ۳۰ فروردین , ۱۴۰۳ |
سرخط خبرها:


انتشار جلد پنجم کتاب اندیشه سیاسی تربیتی علوی در نهج البلاغه

جلد پنجم کتاب «اندیشه سیاسی - تربیتی علوی در خطبه‌های نهج البلاغه» نوشته آیت الله احمد بهشتی به همت مؤسسه بوستان کتاب در ۵۱۲ صفحه به چاپ رسید.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی طلیعه، جلد پنجم کتاب «اندیشه سیاسی – تربیتی علوی در خطبه‌های نهج البلاغه» نوشته آیت الله احمد بهشتی به همت مؤسسه بوستان کتاب در ۵۱۲ صفحه به چاپ رسید.

نهج البلاغه، اقیانوس موج خیزی است که گوهرهای فراوانی از علم و معرفت را در خود نهفته دارد؛ از آن جمله، تربیت و سیاست است که در این کتاب به وفور به چشم می‌خورد؛ همان چیزی که در همیشه روزگار، دو رکن مهم جامعه بشری بوده و هست.

مجموعه حاضر، بررسی اندیشه سیاسی – تربیتی علوی در خطبه‌های نهج البلاغه است که به تفصیل، تحلیل و نگارش شده است.

ساختار اثر

جلد اول و دوم این اثر به ترتیب حاوی ۳۵، ۴۷، ۲۳ و ۲۱ خطبه از نهج البلاغه بود و این جلد، مشتمل بر ۳۰ خطبه و شامل خطبه‌های ۱۲۶ تا ۱۵۵ است.

عناوین برخی از خطبه‌هایی که در این جلد منتشر گردیده است، عبارتند از: عدالت اقتصادی، چرا تخطئه امت؟!، فتنه صاحب الزّنج و قوم مغول، بی وفایی دنیا و غربت اخلاق، انگیزه تشکیل حکومت، خداشناسی و موعظه، منع خلیفه دوم از شرکت در جنگ روم، اشاراتی به حوادث آینده، نهی از عیب جویی، نیکی به نااهل، دعای طلب باران، نبوت و امامت و جامعه شناسی علوی، دنیای فانی، آینده تلخ و هشدار، آینده عرب و هشدار، در فاصله بعثت نبوی تا قیام مهدوی، ترغیب و تزهید و موعظه، توصیف اهل بیت عصمت و طهارت.

پایان پیام/

کد خبر : 79212
تاريخ ثبت خبر : 15 فروردین 1402
ساعت بارگزاری خبر : 14:45
برچسب‌ها:,

دیدگاه شما

( الزامي ) (الزامي)